Dokumenty tj.: formularz zgłaszania projektów, lista poparcia wniosku i karty do głosowania dostępne będą na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Kwota, jaką Gmina Szydłowiec przeznacza na Budżet Obywatelski 2017 to 300 tys. zł.

Budżet Obywatelski, nazywany również Budżetem Partycypacyjnym to proces decyzyjny, w ramach którego mieszkańcy tworzą budżet swojej gminy, tym samym współdecydując o wydawaniu publicznych pieniędzy na wybrane przez siebie inwestycje.

W ramach Budżetu Obywatelskiego gmina asygnuje określoną kwotę (w przypadku Szydłowca jest to 300 000 złotych), o przeznaczeniu której decydują mieszkańcy przy użyciu narzędzi demokracji bezpośredniej.

 

W tym roku burmistrz Szydłowca przeznaczył na Budżet Obywatelski kwotę o 100 tysięcy niższą niż podczas pierwszej edycji w roku ubiegłym. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do głosowania mieszkańców zgłoszonych zostało siedem projektów. Głosowanie pozytywnie wypadło dla projektów z miejsc 1,2,4,5,6,7. Były to projekty:

– Plac rekreacyjno sportowy „Nad Zalewem”

– Budowa chodnika w Woli Korzeniowej

– Boisko do piłki plażowej

– Siłownie zewnętrzne

– Zadaszenie istniejącej sceny i grilla przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej

– Siłownia plenerowa

Pozytywnej weryfikacji nie przeszedł projekt „Zamłynie nie z tej ziemi”, który zajął 3 miejsce. Według regulaminu pochłaniał on jednak zbyt dużą część budżetu obywatelskiego, by został zrealizowany. Z tego powodu przeszły projekty z miejsc 4-7. 

 

Zachęcamy mieszkańców Gminy Szydłowiec do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.