Ruszają zapisy do Szydłowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy serdecznie seniorów oraz wszystkich tych, którzy dbają o swój intelektualno-duchowy rozwój.

Czekamy na Państwa do 8 października w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym. Więcej informacji pod nr 48 326 23 13

Inauguracja odbędzie się w Szydłowieckim Zamku dn. 10 października o godz. 17:00. Rok akademicki rozpoczniemy koncertem „Zadumani wśród jesieni” w którym wystąpią uczniowie Pracowni Muzycznej „Piano”.

Szydłowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Program to edukacyjno-kulturalny Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, funkcjonujący od 2010 roku. Adresowany jest do ludzi, którzy nie pracują już zawodowo i mają potrzebę realizacji swoich pasji i zainteresowań twórczych.

Uniwersyteckie spotkania odbywają się w Zamku, średnio 2 razy w miesiącu, w czwartkowe popołudnia. W ramach opłaty semestralnej słuchacze są uprawnieni do korzystania z wykładów organizowanych przez Centrum. Tematyka wykładów jest bardzo różnorodna. Szczególnym zainteresowaniem Słuchaczy cieszą się wykłady z psychologii, historii, spotkania z podróżnikami. Oprócz wykładów i fakultetów organizowane są wyjazdy do teatrów, muzeów, wycieczki krajoznawcze. Słuchacze Szydłowieckiego Uniwersytetu biorą udział w wernisażach, koncertach i różnego rodzaju działaniach kulturalnych organizowanych przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek.