„Są miejsca, czasy, ludzie, których się nie zapomina…” – takie hasło przyświecało obchodom jubileuszu. Z pewnością wszyscy absolwenci, którzy pojawili się tego dnia w murach szkolnych mogli zgodzić się z tymi słowami. Liceum to wspomnienia na lata, lepsze lub gorsze, ale uczące życia. To przyjaźnie trwające do śmierci, to wydarzenia, to miłości, imprezy, to matura itd. Tego się faktycznie nie zapomina. 

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele św. Zygmunta Króla w Szydłowcu, następnie uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny by tam zapalić znicze na grobach swoich nauczycieli i kolegów. 

Część oficjalna miała miejsce w murach szydłowieckiego liceum. To tam spotkało się ponad 300 osób: absolwenci, nauczyciele, obeni uczniowie, włodarze itp. Miłym akcentem było wręczenie przez przedstawicieli sejmiku województwa medalu Pro Mazovia, który w imieniu „Sienkiewicza” odebrał dyrektor szkoły Karol Kopycki. 

Oprócz tego dyplomy wręczono 13-tu pedagogom, a uczniowie (obecni i byli) przygotowali część artystyczną. 

Następnie był czas już tylko na wspólne rozmowy, wspomnienia, zabawę. Po południu niektórzy spotkali się w klasach by powspominać, a Ci którzy mieli ochotę na zabawę brali udział w Balu Absolwentów do samego rana. 

Portal Nasz Szydłowiec z okazji tak pięknego jubileuszu składa ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu życzenia wszystkiego najlepszego, samych sukcesów i radości, oraz ciągłęgo rozwoju zarówno wizualnego jak i dydaktycznego.