Projekt skierowany szczególnie do dzieci, które pozostały  w miejscu zamieszkania i nie miały innych możliwości na zaspokojenie tzw., „głodu ruchowego”.

Organizatorzy postawili na różnorodność aktywnych form ruchu. Pierwszym działaniem rekreacyjno-sportowym był wyjazd 40 dzieci do Aquaparku Neptun w Radomiu gdzie uczestnicy zdobywali umiejętności pływackie w formie zabaw i mini wyścigów pływackich. W kolejnych dniach ferii uczniowie rywalizowali w idei fair play, w turniejach sportowych w tenisie stołowym i mini siatkówce dziewcząt i chłopców. W trzecim dniu 33 dzieci wraz z opiekunami wyjechało do Skarżyska Kamiennej, na zajęcia „na lodzie” gdzie uczyły się i doskonaliły jazdę na łyżwach. Dla tych którzy lubią wysilać swój intelekt i rywalizować nad szachownicą – 16 lutego, zorganizowano feryjny turniej szachowy, który poprowadził trener Marian Frąk.

Uczestnicy rywalizacji sportowych i szachowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk dyrekcji szkoły pani Danuty Gnat.

Wszystkie działania zostały zrealizowane dzięki społecznej pracy nauczycieli PSP1: Agnieszki Kaczmarek, Moniki Michalskiej, Bożeny Jasińskiej, Krystiana Rogozińskiego, Andrzeja Koniarczyka i Konrada Jankowskiego.

koronazima2 

koronazima3