W niedzielę 24 lutego 2019 roku rozegrano doroczny turniej piłki siatkowej mężczyzn o puchar wójta Gminy Orońsko, którego organizacja z ramienia Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko była koordynowana przez Grzegorza Kubickiego.

W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn z terenu gminy, tj.: drużyna z Wałsnowa, Orońska, Krogulczy, Bąkowa oraz drużyna w połączonych siłach zawodników z Dobruta i Śniadkowa. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a dwie drużyny o największej liczbie zwycięstw zmierzyły się ze sobą w meczu finałowym. Po wielogodzinnej, zaciętej walce, rozstrzyganej w wielu meczach przez tie-break, wyłoniono najlepsze drużyny.

Na podium znalazły się: miejsce I – drużyna z Orońska, miejsce II – drużyna Smakoszy Wałsnów, a na miejscu III uplasowała się drużyna Dobruta i Śniadkowa.

Pamiątkowe dyplomy, medale, nagrody rzeczowe i najważniejsze trofeum czyli puchar wręczył wójt Henryk Nosowski. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Piotr Skałbania z drużyny Orońska.