Jedenaście osób stanęło w szranki w ramach konkursu na dyrektora i pokierowanie Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Komisja konkursowa zdecydowała się na wybór Sławomira Nojka, mieszkańca Szydłowca. 

Sławomir Nojek to bardzo dobrze znany w Szydłowcu działacz społeczny, kandydat na burmistrza Szydłowca w dwóch ostatnich kampaniach samorządowych (2014 i 2018). W ostatnich wyborach był liderem KW „Alternatywa dla Szydłowca”. Urodził się w Starachowicach, więc można rzec, że w pewnym sensie wraca na „stare śmieci”. 20 lat był zawodowym żołnierzem o specjalności: szef służby żywieniowej, szef służby mundurowej. Zajmuje się prawem administracyjnym oraz karnym. Samorządowiec Roku 2017 w Plebiscycie portalu „Nasz Szydłowiec”.

W komunikacie Urzędu Miejskiego w Starachowicach możemy przeczytać:

Sławomir Nojek spełnia wymagania stawiane jako obligatoryjne. Wykazał się dobrą znajomością przepisów i zagadnień określonych w ogłoszeniu o naborze. Zostało to potwierdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Kluczowym punktem w ocenie Komisji była koncepcja zaproponowana przez kandydata. Przedstawił on interesujący, konkretny plan rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach, spójny z oczekiwaniami Prezydenta Miasta oraz realny do wdrożenia. Ponadto kandydat posiada cechy charakteru i odpowiednią motywacją niezbędną do sprawowania funkcji na stanowisku kierowniczym”

Ze strony portalu „Nasz Szydłowiec” przesyłamy serdeczne gratulacje! Wszelkiego powodzenia!