A potem przyszedł czas na coś dla ciała czyli smakowanie przepysznych bibliowozowych racuchów drożdżowych, które w przygotowała i usmażyła specjalnie na tę okazję Pani Wacława Olszewska z Zespołu Śpiewaczego „Zdziechowianki”. Oj smacznie się zrobiło. Sobotnie działania zakończyło WIELKIE BAŃKOWANIE czyli pokaz baniek mydlanych – w powietrzu tańczyły i mieniły się wszystkimi kolorami tęczy bańki, i takie zupełnie malutkie i ogromnych rozmiarów.

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się od prac związanych z ukończeniem mapy. Na specjalnie przygotowanym podkładzie pojawiły się kolorowe drogi a przy nich domki, które powstały dzień wcześniej, w okna każdego domku dzieci wklejały swoje ulubione zdjęcia. Po zakończeniu plastycznych zmagań nastąpił czas hulanek i swawoli. Razem z „bibliowozowymi muzykantami” Piotrem Zgorzelskim i Piotrem Piszczatowskim, którzy poprowadzili warsztaty muzyczne, uczestnicy poznawali, a czasem po prostu przypominali sobie tradycyjne polskie gry i zabawy taneczne dla dzieci. Uciechy i śmiechów nie było końca.

W przerwie warsztatów odbyły się gry i zabawy z książką. Wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami „trójmiasta” panie z Biblioteki aktorsko zaprezentowały wiersz Juliana Tuwima „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie” oraz rozwiązywały zagadki z ZAGADKOWEGO BALODRZEWA, wokół pojawiły się też pieski, pszczółki, rybki i inne zwierzątka wyczarowane z kolorowych balonów.

Na zakończenie działania SŁONECZNEGO BIBLIOWOZU w Majdowie odbył się pokaz slajdów, które powstały w trakcie imprezy w specjalnie przygotowanym STUDIU PORTRETOWYM. Przez cały czas czynna była BIBLIOTEKA NA KÓŁKACH, gdzie można się było zapoznać z nowościami i wypożyczyć książki.

{phocagallery view=category|categoryid=229|limitstart=0|limitcount=26}

 

Działania SŁONECZNEGO BIBLIOWOZU w Majdowie przeprowadzone zostały przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – ZAMEK oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT w ramach projektu WYSZŁO SZYDŁO! Realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Pod patronatem medialnym portalu www.naszszydlowiec.pl 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Damianowi Karpecie Sołtysowi Majdowa, Panu Wojciechowi Winiarskiemu Radnemu Rady Miejskiej w Szydłowcu, Pani Annie Łękawskiej Dyrektorowi Zespołu Szkół w Majdowie, Pani Wacławie Olszewskiej, Lokalnej Grupie Działania „Na Piaskowcu” oraz Urzędowi Miejskiemu w Szydłowcu za pomoc przy realizacji projektu.