Trzynastu słuchaczy III semestru odebrało z rąk dyrektora szkoły Karola Kopyckiego świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami otrzymali nagrody – Edyta Buczek i Justyna Tomczyk – za stuprocentową frekwencję, natomiast Damian Strzecha – za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, którą przyznał starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki.

Goście i grono pedagogiczne gratulowali absolwentom sukcesu, który jest tym większy, że zdobyty wieloma wyrzeczeniami. Podobnie jak w poprzednich latach, część słuchaczy kończących szkołę zdecydowała się przystąpić do egzaminu maturalnego.

Liceum dla Dorosłych w Szydłowcu funkcjonuje od września 2011 roku i jest jedyną tego typu szkołą w okolicy, posiadającą status szkoły publicznej i bezpłatnej. Osoby pełnoletnie zainteresowane nauką mogą składać podanie o przyjęcie do szkoły w sekretariacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu przy ul. Zamkowej 1 w godz. 7.00-15.00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.liceum.webd.pl 

info: szydlowiecpowiat.pl