Droga w miejscu wypadku była zablokowana, Policja wyznaczyła objazdy. Wczoraj (03.07) około godz. 10.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w Szydłowcu na drodze krajowej nr 7.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, doszło do czołowego zdarzenia dwóch pojazdów. Samochodu ciężarowego marki Scania jadącego w kierunku Radomia oraz osobowego peugeota, jadącego w kierunku Skarżyska. Peugeotem podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden z nich 63-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, który był pasażerem, pomimo reanimacji zmarł. Kierowca 64-letni mieszkaniec Kielc z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Kierujący samochodem ciężarowym 49-letni mężczyzna był trzeźwy, nie odniósł obrażeń.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana, Policja wyznaczyła objazdy. Przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśnią szydłowieccy policjanci.

Ze względu na wzmożony ruch na drogach związany z podróżami wakacyjnymi Policja apeluje o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz o zachowanie rozsądku na drodze.

sierż. Marlena Skórkiewicz

IMG 8122