Dla miłośników zespołowych gier sportowych przeprowadzono turnieje piłki siatkowej i koszykówki. W obu dyscyplinach zagrało 39 uczestników. Po sportowych zmaganiach na parkiecie, rywalizacja w kolejnym dniu wolnym od zajęć, przebiegała w rytmie ping ponga.

W mistrzostwach tenisa stołowego udział wzięło 14 osób. Środek tygodnia zdominowała jazda figurowa na lodowisku w pobliskim Skarżysku-Kamiennej.

W czwartym dniu ferii w sekcji szachowej zorganizowano turniej, w którym udział wzięło 9 uczniów. Uczestnicy zmagań sportowych otrzymali dyplomy i nagrody.

Na zakończenie feryjnego tygodnia, zorganizowano wyjazd dla 50 osób do Aquaparku Neptun w Radomiu. Tu początkujący uczyli się podstaw pływania na płytkich basenach rekreacyjnych i korzystali z urządzeń dostosowanych do swych umiejętności, natomiast uczniowie umiejący już pływać, mogli skorzystać z zajęć na torze przeszkód Wibit, który jest nie lada atrakcją łączącą jednoczenie elementy nurkowania, pływania, skakania, wspinania i ćwiczeń równoważnych.

Liczba uczniów w różnym wieku, którzy skorzystali z naszej oferty, pokazuje, że dzieci są „głodne ruchu” i chcą aktywnie spędzać wolny czas. Zarząd UKS Korona dziękuje nauczycielom PSP Nr 1, którzy w wolnym czasie od zajęć szkolnych, czynnie włączyli się w realizację projektu, a także panu Marianowi Frąkowi za przeprowadzenie turnieju szachowego. Sportowe ferie 2016 – UKS Korona zrealizował dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Szydłowcu, za co serdecznie.

info: Dorota Suligowska