Seniorzy z powiatu szydłowieckiego mieli okazję spotkać się i integrować w Jastrzębiu i Zbijowie Małym. To spotkanie umożliwiło im wspólną zabawę i nawiązanie więzi społecznych.

21 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne, stanowiące kolejny etap projektu o nazwie „Senior to wigor – Senior to zdrowie”. Organizację tego wydarzenia podjęła się Rada Seniorów Gminy Jastrząb we współpracy z Fundacją „NETTO”. Spotkanie miało na celu wspólną zabawę oraz aktywizację społeczności senioralnej z terenu gminy Jastrząb oraz seniorów z Powiatu Szydłowieckiego. Pani Wanda Grabowska, Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Jastrząb, przywitała zaproszonych gości oraz zgromadzonych uczestników, w tym m.in. burmistrza Jastrzębia, sekretarza gminy, przewodniczącego Rady Miejskiej, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, prezesa Parafialnego Zespołu Caritas w Radomiu oraz Katarzynę Sasal.

Wydarzenie miało również zaszczyt gościć przedstawicieli seniorów z Chlewisk, Szydłowca, Orońska i Mirowa. Uczestnicy mogli skosztować poczęstunku przygotowanego przez seniorów z gminy Jastrząb, a wieczór umilił im Zespół Teatralno-Wokalny „Fantazja” z Szydłowca, bawiąc ich wspaniałą muzyką.

W sobotę, 24 czerwca, odbyło się powiatowe spotkanie środowisk senioralnych w Centrum Integracji Społecznej w Zbijowie Małym. Na biesiadzie uczestniczyli seniorzy z powiatu szydłowieckiego oraz przedstawiciele lokalnego samorządu. Podczas wspólnego przyjęcia, zebrani mieli okazję podziwiać występ zespołu Fantazja oraz tańczyć przy dźwiękach muzyki ludowej. Liczba uczestników przekroczyła 100 osób z terenu powiatu szydłowieckiego, z najliczniejszą grupą reprezentowaną przez członków stowarzyszenia Aktywny Senior z Mirowa. Stowarzyszenie, istniejące nieco mniej niż rok, już zorganizowało wiele niezwykłych wydarzeń, gromadząc wokół siebie blisko stu mieszkańców gminy.

Info i foto: Gmina Jastrząb, Gmina Mirów