15 sierpnia, w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej, w Ubyszowie (gmina Bliżyn) odbył się XX Piknik szachowy. W turnieju szachowym udział wzięło 6 szydłowieckich szachistów z Klubu Szachowego „Wieża”.

Najlepszym wśród szachistów ziemi szydłowieckiej w 7-rundowym turnieju szachów szybkich okazał się Dariusz Żurek z gminy Chlewiska, który z dorobkiem 4,5 punktu stanął na podium zajmując 3 miejsce. Sławomir Berus, który uzyskał 4 punkty, zajął 6 miejsce. Dobrze spisali się również juniorzy: Szymon Żurek – zajmując 5 miejsce po uzyskaniu 4 punktów i Jakub Gunciarz – 7 miejsce i wynik 3,5 punktu.

Najpiękniejszą partię rozegrał szydłowiecki szachista rodem z gminy Chlewiska – Piotr Podsiębierski (uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szydłowcu), który w kombinacyjnej partii, w świetnym stylu pokonał radnego gminy Bliżyn – Radosława Bułkę. Piotr odniósł w sumie 3 zwycięstwa.

W turnieju zwyciężył Łukasz Łukomski z Kielc zdobywając 6 punktów.

W jubileuszowym turnieju  zagrało łącznie 11 szachistów, jednak mimo niedużej obsady był ciekawy – większość grających powróciła do gry po dłuższej przerwie. Miał miejsce również konkurs na rozwiązanie dwuchodówki Mariana Frąka – problemisty szachowego z Szydłowca. Jako pierwsi rozwiązali ją Patryk Kozioł i Kornel Derlatka – młodzi zawodnicy ze Skarżyska – Kamiennej. Patryk Kozioł zajął również 4 miejsce w turnieju. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni.

Część pikniku poświęconą pamięci żołnierzy walczących w wojnie polsko-bolszewickiej poprowadził Marian Frąk, podporucznik rezerwy Wojska Polskiego. Honorowymi gośćmi pikniku byli wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia i miejscowy sołtys. Organizatorzy pikniku – Klub Szachowy „Kordian” Bliżyn, sołtys i radny poczęstowali uczestników kiełbasą z grilla i napojami. Zapowiedziano większy turniej z okazji 40-lecia istnienia klubu „Kordian” Bliżyn jesienią tego roku.