Sąd Okręgowy w Radomiu skazał na karę 6,5 roku pozbawienia wolności winnego śmiertelnego wypadku do którego doszło w sylwestra 2020 roku w Zdziechowie.

Prawie 2 lata temu doszło do tragicznego zakończenia 2020 roku. Przed godziną 14 w Zdziechowie na starej „7” w gminie Szydłowiec doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch busów (kurierskiego Poczty Polskiej i pasażerskiego). W zdarzeniu zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

36-letni sprawca wypadku prowadził bus kurierski pod wpływem amfetaminy. 11 października usłyszał wyrok w postaci 6,5 roku pozbawienia wolności, nawiązki na rzecz pokrzywdzonych od 3 do 15 tys. zł oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czy wyrok jaki usłyszał sprawca wypadku jest według Ciebie odpowiedni?

View Results

Loading ... Loading ...

Z informacji, które podał sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu wynika, że kierujący nie zachował ostrożności i poruszał się z nadmierną prędkością 127 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h po czym w niekontrolowany sposób zjechał na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących z naprzeciwka i doprowadził do zderzenia z pasażerskim busem.

Wyrok nie jest prawomocny. Sprawcy przysługuje odwołanie do Sądu Apelacyjnego.