„Weekend cudów” Szlachetnej Paczki już za nami. Na podsumowanie ostatniego finału zdecydowała się ekipa Szlachetnej Paczki w Szydłowcu.

Wolontariusze z Szydłowca odwiedzili ponad 60 rodzin, paczki udało się przygotować dla 24 z nich. Wszystkie do nich dotarły i wzbogaciły ich ogromny potencjał do walki o godność. Spotęgowały poczucie wartości i pozbycie osamotnienia. Przywróciły wiarę w ludzi.

Praca wolontariuszy z Szydłowca jeszcze się nie kończy. Spotkania i praca z rodzinami trwają nadal. Jak sami mówią to co robią to nie sukces, a ludzki obowiązek i powinność wobec tych, którzy potrzebują wsparcia drugiego człowieka.

Za pośrednictwem portalu „Nasz Szydłowiec” wiele słów podziękowań za ostatnią edycję kieruje Ryszard Dudek lider rejonu Szydłowiec Szlachetnej Paczki:

Pięknie dziękuję mojemu paczkowemu zespołowi: Agnieszka, Lidia, Karolina, Dorota, Wiola, Iza, Ola, Dobrusia, Robert, Marek, Jarek, Janusz. Jesteście Wielcy i Kochani.

Dziękuję naszym Wielkim Darczyńcom. W imieniu obdarowanych przez Was Rodzin , składam serdeczne słowa wdzięczności. Bez Was nie byłoby radości, uśmiechu i szczęścia matek, ojców, dziadków, babć, osób cierpiących, schorowanych, niepełnosprawnych, osamotnionych. Szczególnie nie byłoby okrzyków radości dzieci za otrzymaną maskotkę, grę, słodycz, kurtkę, biurko do nauki, tablet, laptop, szafkę.

Ogromne dzięki Dyrekcji, gronu nauczycielskiemu, uczniom i ich rodzicom Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu. Daliście i dajecie nam przytulne miejsce do naszej pracy a swoim uczestnictwem w projekcie jesteście wzorem dla innych.

Dyrekcji , nauczycielom oraz młodzieży Zespołu Szkół im. KOP dziękuję odrębnie. Bez Waszego udziału w naszej pracy trudno byłoby nam ogarnąć wszystko co działo się w Weekend Cudów.

Bez ochotników OSP Chlewiska ( Sławka i Andrzeja ) oraz prezesa Roberta a także drużyny młodzieżowej z OSP Orońsko z ich szefem Włodzimierzem nic zdarzyć się nie może. Kolejny rok z nami a już tęsknią za następnym. Cudownie być z Wami.

Przedszkolakom, ich rodzicom, opiekunom i Dyrekcji Przedszkola Niepublicznego ” Akademia Tygrysków” oraz Samorządowego Przedszkola ” Tęczowego Misia” piękne dzięki.

Dyrekcji , gronu pedagogicznemu, uczniom i rodzicom Publicznej Szkoły Podstawowej im. JPII w Szydłowcu.

Naszym niezawodnym i od lat nas wspierającym darczyńcom:
– właścicielom ” Zajazd Świerczek”.
– właścicielom „Pizzeria Pulcinella”
– właścicielom baru gastronomicznego ” Kufelek”

Serdeczne dzięki dla Pani Izy- Kierownik marketu ” LEWIATAN ” w Szydłowcu. Ile to już lat jesteś z nami!

Podziękowania dla Pani Doroty Gil i ART86 za promowanie naszego rejonu w formie nowego i estetycznego baneru.

Dziękujemy bardzo Panu Burmistrzowi Miasta Szydłowiec oraz Panu Staroście Powiatu Szydłowieckiego. Wasze ogromne wsparcie jest wielkim darem dla Rodzin.

Wszystkim kierowcom , którzy w dniach Weekendu Cudów byli przez długie godziny z nami.

Dziękujemy wszystkim, którzy dobrym słowem, wspomnieniem byli z nami , wspierając nasze działania. Bez tego duchowego wsparcia i akceptacji byłoby trudniej .

Szczególne podziękowania dla redaktora Marcina Banaszczyka i nie zastąpionego portalu Nasz Szydłowiec, patrona medialnego naszej paczkowej działalności. Jesteś z nami od lat, od pierwszego dnia każdej edycji aż do jej końca. To dzięki Tobie mieszkańcy naszego rejonu dowiadują się o istnieniu naszego zespołu i o calach naszych działań.
Z Tobą jest nam łatwiej.

Już za rok kolejna edycja Szlachetnej Paczki i kolejna okazja, aby pomóc potrzebującym.