W minioną niedzielę oraz wcześniejsze, strażacy z terenu powiatu szydłowieckiego zorganizowali zbiórkę datków od parafian min. pod szydłowiecką farą oraz kościołami w: Chlewiskach,  Budkach,  Pawłowie,  Wysokiej.  Inicjatywa ta ma na celu wsparcie w chorobie strażaka Aleksego Sasina, prezesa Zarządu O/ Powiatowego w Szydłowcu, prezesa OSP w Dobrucie oraz byłego funkcjonariusza PSP w Szydłowcu.

Aleksy Sasin we wrześniu trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu, w trakcie pobytu w szpitalu jego stan pogorszył się i wymagał on operacji neurochirurgicznej. W następstwie zachorowania doszło do zaburzeń mowy oraz niedowładu prawostronnego.

Na dzień dzisiejszy Aleksy Sasin wymaga ciągłej opieki oraz specjalistycznej rehabilitacji.

Dzięki zaangażowaniu strażaków i darczyńców udało się zebrać w Szydłowcu sumę 6 000 zł. Ta kwota i każda inna z zorganizowanych na ten cel zbiórkach innych jednostek z terenu powiatu szydłowieckiego  stanowi istotny wkład w dalsze leczenie, rehabilitację. Warto podkreślić, że akcje zbierania funduszy na ten cel odbywają się także w innych gminach na obszarze powiatu szydłowieckiego.

Kolejną z zbiórkę zapowiadają OSP Nowy Dwór, OSP KSRG Jastrząb, OSP KSRG Wola Lipieniecka, OSP Gąsawy, którą wspólnie planują zorganizować 19 listopada przy kościele św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu.

Zbiórkę wesprzeć można również przez Internet,

udostępniamy link do zbiórki