Oczywiście w tych czasach żadna nowa inicjatywa nie obyła by się bez strony internetowej. www.sjp2.webd.pl tak wygląda dokładny adres Centrum Młodych w Szydłowcu. Na platformie znajdziecie najważniejsze informacje, my przedstawiamy krótkie streszczenie o tym czym jest Centrum Młodych – Strefa JP2.

„Nie od dziś wiadomo, że młodzi ludzie w natłoku obowiązków i tej euforii dorastania potrzebują miejsca w którym będą mogli się rozwijać, pokazać to, czym się pasjonują, a przede wszystkim odpocząć. Dla wielu takim miejscem jest dom. Jednak i tam niekiedy nie da się wytrzymać, gdy szaleje burza hormonów, a w rozmowach z rodzicami jest nie po drodze. Dlatego też powstał pomysł stworzenia w Szydłowcu Centrum Młodych. Strefa JP2, bo tak chcemy by się nazywał, będzie niekonwencjonalnym centrum kultury, bowiem otwartym na młodych i ich szaleńcze pomysły. Dlaczego JP2? – bo Jan Paweł II od zawsze był wielkim przyjacielem, a zarazem wychowawcą młodych. Jego słowa: „wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”, zachęcają do działania młodych na całej kuli ziemskiej od lat. Chcemy zatem, aby w Szydłowcu powstało miejsce łączące te dwa aspekty: młodzież, z jej entuzjazmem i to co przekazywał młodym Jan Paweł II.

Strefa JP2 to projekt, który ma być skierowany przede wszystkim do ludzi młodych z terenu miasta, jak i powiatu szydłowieckiego. Pragniemy stworzyć młodzieżowe centrum kultury, które jednocześnie stanie się ich drugim domem. Dlaczego domem? – bo można w nim znaleźć to co najcenniejsze, wiele się nauczyć, a poza tym być wysłuchanym i zaakceptowanym. Pragniemy przez nasze działania otworzyć się przede wszystkim na młodzież marginalizowaną przez społeczeństwo (np. z różnych subkultur), aby pokazać że oni również wiele nas mogą nauczyć i mogą wiele wnieść do życia społecznego.

Jako społeczeństwo lubimy stawiać pomniki, lubimy różnego rodzaju uroczystości patriotyczne, dźwięki werbla i biało – czerwone kwiaty. Tymczasem centrum młodych ma być niejako kuźnią tego żywego pomnika stawianego na ziemi szydłowieckiej przez młodych Janowi Pawłowi II. Ich działania w różnych dziedzinach życia mają pokazać alternatywę do tego co złe, a także przygotować do dalszego życia – studiów, pracy, rodziny.

Mamy nadzieję, że w naszych działaniach znajdziemy zarówno szerokie grono młodych odbiorców, jak i tych, którzy na różny sposób będą chcieli wspierać to dzieło budowania Centrum Młodych. Już teraz na początku naszych działań za wszelkie dowody sympatii szczerze dziękujemy!”

Portal www.naszszydlowiec.pl serdecznie zaprasza wszystkich młodych ludzi ziemi szydłowieckiej do wzięcia udziału w tym ciekawym projekcie. Warto coś działać. Z pewnością lepsze to niż nic nie robienie.

Oficjalne rozpoczęcia działalności Centrum Młodych – Strefa JP2 juz 13 października podczas Dni Papieskich obchodzonych co roku w pobliżu rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.