1 grudnia 2021 roku w budynku Sejmu RP na ulicy Wiejskiej w Warszawie miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Honor i Duma”. W ceremonii otwarcia udział wzięła Elżbieta Witek – marszałek Sejmu RP. Organizatorami wystawy byli: poseł Joanna Fabisiak oraz płk rez. Wojska Polskiego Waldemar Baranowski.

W uroczystości uczestniczyła delegacja Związku Strzeleckiego: Komendant Główny, starszy inspektor ZS Roman Burek, wraz z nim dziewczęta i chłopcy z terenowych struktur Związku Strzeleckiego – uczennice i uczniowie częstochowskich i radomskich liceów, szczególną sympatię wzbudziła obecność orląt Związku Strzeleckiego – uczniów Szkoły Podstawowej z Szydłowca.

Udział najmłodszych obywateli w zajęciach programowych organizacji strzeleckich jest  ważny nie tylko ze względów społecznych i patriotycznych ale również jako forma przeciwdziałania i zapobiegania skutkom dzisiejszej pandemii a zwłaszcza szerzącej się depresji wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Warto wspierać i wspomagać taką działalność“ – powiedziała poseł Joanna Fabisiak

Wystawa została opracowana z okazji 110-tej rocznicy powstania Związku Strzeleckiego, jednak ze względu na pandemię nie mogła być wyeksponowana w ubiegłym roku. Składa się z 11-stu paneli przedstawiających m.in. historię Związku Strzeleckiego od jego powstania w 1910 roku do czasów współczesnych, kopii archiwalnych dokumentów oraz odznak wojskowych z lat 1910 – 39 wraz z opisami oraz repliki munduru polskiego oficera wojsk lądowych wz.1917.

Więcej informacji na temat wystawy oraz zdjęć możecie znaleźć na stronie Związku Strzeleckiego TUTAJ