26 sierpnia strzelcy ze Związku Strzeleckiego otrzymali z rąk komendantów ZS oraz burmistrza Szydłowca Artura Ludwa zaświadczenia o zakończeniu szkolenia pn. „Skutecznie ratuj Celnie strzelaj”. To jednak nie koniec ich ćwiczeń.

Strzelcy z oddziałów Związku Strzeleckiego m.in. z Torunia, Bytomia, Krakowa czy Częstochowy w dniach 23-29 sierpnia biorą udział w realizacji zadania „Skutecznie ratuj Celnie Strzelaj” współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenie odbywa się w Baraku w prywatnym ośrodku szkoleniowym.

Udział bierze około 30 strzelców z całej Polski. Instruktorzy uczą ich nowych umiejętności z zakresu ratownictwa czy też taktyk na placu boju. Strzelcy przez cały okres szkolenia budzą się o 6 rano i ćwiczą aż do 22, gdzie potem mają chwilę na naukę własną i odpoczynek.

26 sierpnia strzelcy mieli egzamin z nabytych do tej pory umiejętności i wszyscy zdali go z wynikiem pozytywnym. Z tej okazji strzelcy zostali nagrodzeni i otrzymali zaświadczenia upoważniające do odebrania certyfikatu o odbytym szkoleniu. Certyfikat ten jest uznawany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie i może np. pomóc w dostaniu się na studia wojskowe.

To jednak nie koniec szkolenia, trwa ono bowiem do 29 sierpnia. W tym czasie strzelcy dalej będą ciężko trenować i utrwalać to, czego się nauczyli.