Pierwsza drużyna występująca w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej grupy B zajęła I miejsce z 9 punktową przewagą nad drugą drużyną „Energią Kozienice”. W całym sezonie pierwszy zespół na 16 spotkań przegrał 1 mecz grając w osłabieniu. Natomiast w drugiej rundzie wygrał wszystkie mecze grając z najsilniejszymi drużynami IV ligi.

W tym roku zgodnie z regulaminem rozgrywek aby awansować do III ligi nasza drużyna musi zmierzyć się w barażach z drużyną IV ligi grupy A tj. ULKS TĘCZA Budki Piaseckie, która zajęła 2 miejsce w swojej grupie. Obecnie trwa weryfikacja rozgrywek II rundy.

Jest już wyznaczony termin 1 meczu barażowego o III ligę, który nasz pierwszy zespół rozegra na wyjeżdzie w Budkach Piaseckich w dniu 31 maja 2015 roku a następnie rewanż w Szydłowcu 7 czerwca o godz. 17.00 w hali sportowej przy Z.S. im. J.P. II ul. Wschodnia 57, wejście od ul. Wschodniej ( plac zabaw) o czym już informujemy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych i kibiców ( wstęp wolny)

4.Liga Mężczyzn (grupa B)

Sezon 2014/2015

Tabela ligowa – gr. mistrzowska: 1. STS Szydłowiec – 30pkt, 129:58 2. KS ATS MALIN Warszawa (-2 pkt) 21pkt, 110:79 3. KTS ENERGIA Kozienice 20pkt, 112:84 4. MKS POGOŃ III Siedlce 18pkt, 104:89 5. TG SOKÓŁ II Brwinów 15pkt, 102:104 6. GULKS ŻAK ISKRA Kotuń 15pkt 87:97

Również dużym sukcesem okazał się występ drugiej drużyny STS Szydłowiec, która występowała w V mazowieckiej lidze tenisa stołowego grupy B. Młodzi zawodnicy zajęli drugie miejsce gwarantujące udział w barażach o IV ligę, ustępując jedynie KU AZS Politechnice Warszawa, która zajęła pierwsze miejsce z 2 punktową przewagą nad naszą drużyną. Trzeba tu podkreślić doskonały finisz w drugiej rundzie rozgrywek gdzie nasz zespół wygrał wszystkie mecze również z liderem, jednak zbyt duża strata z 1 rundy rozgrywek nie pozwoliły na wygranie grupy.

Drugi zespół w walce o 4 ligę w barażach zagra z drużyną LUKS Rzekunianki Rzekuń, która zajęła 1 miejsce w V lidze grupie B, pierwsze spotkanie barażowe nasza drużyna zagra u siebie, 31 maja 2015 r. o godz.17.00 a rewanż na wyjeżdzie w Rzekuniu, w dniu 7 czerwca 2015 r. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków tenisa stołowego, wstęp jest wolny, (wejście od ul. Wschodniej od placu zabaw)

Czeka nas więc wiele emocji w nadchodzących tygodniach i szansa na awans tenisistów stołowych 1 drużyny do III ligi a rezerw do IV ligi, co byłoby historycznym wyczynem w dotychczasowych występach szydłowieckich tenisistów stołowych.

Zawodnicy którzy występowali w rozgrywkach: Gąciarski Mateusz, Łyjak Piotr, Majewski Grzegorz, Uciński Rafał, Odelski Piotr, Zdziech Marek, Radek Arkadiusz, Świercz Kamil, Świercz Roman, Zawistowski Mateusz, Chojnacki Paweł, Kraska Dawid.

Zarząd Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego

sukcesypingpong2