Siatkarki z szydłowieckiej Rodzinnej Akademii Sportu od kilku tygodni biorą udział w Świętokrzyskiej III Lidze Piłki Siatkówki Kobiet. 

Niestety do tej pory naszym młodym siatkarkom nie udało się jeszcze wygrać meczu, ale w tym miejscu należy przypomnieć, że szydłowiecka drużyna składa się głównie z młodych dziewczyn w kategorii kadetek. Sporadycznie wzmacniane są zawodniczkami starszymi, które w 3 Lidze brały już kiedyś udział. Trenerzy na każdym kroku powtarzają, że ten sezon to sezon nauki i zbierania doświadczenia.

W ostatnim czasie nasza drużyna rozegrała dwa spotkania, oba niestety przegrane 0:3.

Najpierw u siebie podejmowaliśmy SMS Ostrowiec Świętokrzyski, a drużyna wystąpiła w składzie: Zofia Wiśniewska, Aleksandra Szcześniak, Dominika Sobczak, Magdalena Sobczak, Katarzyna Gałczyńska, Maja Gawęda, Aleksandra Jedynak – Lis, Emilia Witaszek.

Trener Grzegorz Nowak po meczu powiedział:

Mimo porażki nasze dziewczęta zagrały dobry mecz. Funkcjonowała zagrywka i rozegranie, ataki kończyły się zdobyczami punktowymi. Musimy popracować nad przyjęciem.

W ostatni poniedziałek 11 grudnia, dla drużyny RAS6 Szydłowiec rozpoczęła się runda rewanżowa. W meczu w Zagnańsku z miejscowym LKSem ekipa z Szydłowca znów przegrała 0:3. Skład naszej drużyny: Zofia Wiśniewska, Maja Gawęda, Dominika Sobczak, Magdalena Sobczak, Aleksandra Szcześniak, Daria Owczarek, Ewelina Sasal.

Był to ostatni mecz szydłowieckich siatkarek w 2017 roku. Już dziś życzymy naszej drużynie samych zwycięstw w Nowym Roku!

foto Aleksandra Nalberska