Oczywiście nic nie uda się bez Waszej pomocy! Bez pomocy mieszkańców Szydłowca, okolic, dalszych zakątków Polski, po prostu naszych przyjaciół, zwolenników inicjatyw społecznych. 

Właśnie taką inicjatywą jest UPTEKA (czyt. apteka), miejsce które będzie stworzone po dawnej aptece przy ulicy Kolejowej w Szydłowcu, stworzone przez rodziców i ich dzieci. Służące tworzeniu inicjatyw, włączeniu w rozwój miasta, wymiany myśli, swobodnej zabawy i dobrej kawy 🙂

UPTEKA to nazwa lokalu, świetlicy, gdzie będą odbywać się zaplanowane, poszczególne warsztaty w ramach projektu APTEKA ZMIAN. Pomysł na taką lokalizację poparty jest naszymi obserwacjami, które wskazują na ogólną dostępność miejsca, które wybrałyśmy na działania. – tłumaczą: Inga Pytka – Sobutka, Marta Łabęcka, Barbara Sochacka i Maria Kopyciel z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”Chcemy budować przestrzeń aktywności dla młodych rodziców. Świetlica UPTEKA posłuży integracji wymienionej grupy, wymianie doświadczeń, tworzeniu inicjatyw i włączeniu w rozwój miasta. – dodają. 

Za tą lokalizacją przemawia również fakt, że jest to miejsce znane mieszkańcom Szydłowca. Tym razem społeczność Szydłowca nie będzie przychodzić tam po lekarstwa, a po inspirację, po to by kreatywnie spędzić czas – zachęcają w ten sposób do głosowania członkinie stowarzyszenia. 

Jak zostało wspomniane wyżej do akcji włączyła się spora liczba rodziców, głównie mamy, ale również ojcowie. Czuć, że taka inicjatywa, była w naszym mieście potrzebna i wspólnymi siłami należy zrobić wszystko, by akcja się udała. 

Oprócz grupy rodziców, akcję wspiera kilka znanych osób: 

MONIKA MROZOWSKA – aktorka. Śpiewała w dziecięcym popularnym zespole „Fasolki”. Propagatorka zdrowego i aktywnego stylu życia, autorka książek kulinarnych, m.in. wydanej w tym roku „Słodkie i zdrowe”. Obecnie bierze udział w popularnym programie telewizyjnym „Agent – Gwiazdy”.

SYLWIA CHUTNIK – Autorka powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia” , „Cwaniary” oraz książki „Warszawa Kobiet” , zbioru felietonów „Mama ma zawsze rację” i „Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe” , „W krainie czarów”. Twórczyni sztuki „Muranooo” (Teatr Dramatyczny w Warszawie i teatr w Tel Avivie) , „Aleksandra” (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu) i „Wanda” (wspólnie z Patrycją Dołowy, Teatr Stary w Krakowie). Jej książki zostały przetłumaczone i wydane m.in. w Czechach, Niemczech, Serbii, na Litwie, Węgrzech, w Słowacji.

PIOTR STASIK – Reżyser filmów dokumentalnych i animator kultury. Najnowszy jego film „21 x Nowy Jork” zainauguruje 56. Krakowski Festiwal Filmowy!

MARTA FREJ – Jej memy biją rekordy popularności. Malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Autorka festiwalu ART.eria, członkini duetu artystycznego FRiKO.

 

A teraz czas na instrukcję dotyczącą głosowania, która jest bardzo prosta 😉

Wchodzimy w LINK i klikamy przycisk „GŁOSUJ”, wypełniamy formularz i zaglądamy na maila, którego w nim podaliśmy. W mailu znajdziecie potwierdzenie oddania głosu (WAŻNE! Sprawdzajcie również folder SPAM, może zdarzyć się, że potwierdzający mail właśnie tam trafi).

Jest również druga opcja czyli „DOTUJ”, każda wpłata to jeden głos. 

Więcej szczegołów dowiecie się na Facebooku, lub bezpośrednio u Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”. Grupa zrzeszona wokół projektu będzie roznosiła ulotki dotyczące inicjatywy, w oknach UPTEKI już wiszą plakaty, jednym słowem dzieje się i będzie się działo 🙂

upteka3

 upteka4