6 września w Warszawie na stadionie Podskarbińska odbyły się Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lekkoatletyce dziewcząt i chłopców w kategorii „młodzież”.

Szydłowiec reprezentowało dziesięciu uczniów. Sześciu z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego i czterech z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

• opiekun: Grzegorz Nowak

Pomimo upału, który panował podczas rozgrywek wszyscy reprezentanci szydłowieckich szkół poradzili sobie bardzo dobrze.

Bardzo dobrze poradzili sobie Maciej Sobierajski i Jakub Arak z PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego, którzy zajęli bardzo wysokie 5 miejsca w swoich konkurencjach, a do medalu brązowego zabrakło im kilku centymetrów.

W skoku w dal świetnie poradził sobie Jakub Krzemiński z PSP nr 2 im. Jana Pawła II, który uplasował się na szóstej pozycji. Miejsce 9 w biegu na 600 metrów zajęła uczennica tej szkoły Oliwia Gąska.

Wszystkim składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!