Drużyna z Szydłowca udała się na mecz inauguracyjny do Kielc, gdzie spotkała się ze zwycięska drużyną poprzedniego sezonu  – SPS Construction Kielce.

Jak na pierwszy występ w 3 lidze nasz zespół wypadł całkiem nieźle mimo, że uległ 1:3 w setach (17:25, 27:29, 25:22 ,19:25 ). Początek meczu nerwowy, ale gra była punkt za punkt. Od stanu 14:12 rywalki dziewczyn z Szydłowca powiększyły przewagę i pewnie wygrały seta.

Korekta w pierwszej szóstce i drugi set to walka po jednej i drugiej stronie siatki. Przy stanie 27:26 mieliśmy piłkę setową, ale po błędzie Moniki Łożynskiej gospodynie doprowadziły do wyrównania. Pomylki w przyjęciu i dziewczyny z Szydłowca przegrywają drugiego seta.

W trzecim secie dziewczyny zagrały na swoim poziomie. Pewne ataki Karoliny Łaski, Wiktorii Pawlak i Kai Kiersnowskiej zaowocowały wygraniem seta 22:25.

Początek czwartego seta to po raz kolejny, błędy naszej drużyny w przyjęciu, które powodują brak skończonych ataków. Przy stanie 9:6 nastąpiły zmiany w drużynie. n=Na boisku pojawiła się Emilia Witaszek oraz Natalia Łaski. Dobra gra doprowadziła do stanu 13: 11 dla gospodyń, ale błędy sędziego głównego wprowadziły chaos w szeregach naszej drużyny co przyczyniło się do zwycięstwa zawodniczek z Kielc 3:1. 

Skład naszej drużyny : Aleksandra Lis Jedynak, Ewelina Sasal, Anna Biela, Karolina Laski, Natalia Łaski, Wiktoria Pawlak, Monika Łożyńska, Kaja Kiersnowska , Paulina Jaśkiewicz, Emilia Witaszek.