Pani Ewa Walczak odczytała list Burmistrza Szydłowca Pana Andrzeja Jarzyńskiego, w którym dyrekcji, nauczycielom i pracownikom życzył pomyślności, sukcesów w pracy, dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego w życiu osobistym, uczniom – wielu sukcesów w nauce i wytrwałego podążania drogą prawdy, jaką przekazywał Patron Szkoły bł. Ojciec Święty Jan Paweł II, a rodzicom – zasłużonej dumy z osiągnięć swoich dzieci.

Festyn przebiegał w niepowtarzalnej atmosferze. Zgromadzeni goście przez wiele godzin mogli podziwiać barwne popisy dzieci – począwszy od klas zerowych, kończąc na gimnazjalistach. W rolę konferansjerów wcielili się uczniowie gimnazjum: Blanka Świercz i Mateusz Urbaniak.

Po raz pierwszy na szkolnej scenie zadebiutowali uczniowie klas 0-3 z Filii w Zdziechowie, ich występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Atrakcją imprezy była licytacja tortu przygotowanego przez klasę 4s.

Obok sceny głównej na boiskach „Orlika” odbywały się rodzinne konkurencje sportowe, a ogromne emocje wzbudził turniej piłki nożnej, w którym zmierzyły się drużyny: nauczycieli, rodziców i uczniów. Największą wolą walki, determinacją wykazała się zwycięska Drużyna Rodziców.

W czasie sobotniej zabawy dużą popularnością cieszyły się: loterie fantowe, stoiska z przepysznymi ciastami, goframi, naleśnikami, pizzą, lodami, kolorowymi galaretkami. Całość uzupełniały wystawy prac dzieci oraz kiermasz ciekawej książki.

Tegoroczny festyn szkolny okazał się wielkim wspólnym sukcesem. Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, którzy wspomogli nauczycieli w przygotowaniu stoisk.

Dyrekcja szkoły składa wielkie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg imprezy.

{phocagallery view=category|categoryid=205|limitstart=0|limitcount=20|imageordering=5}