10 maja odbyło się odznaczenie medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” par z terenu gminy Szydłowiec. Złote gody tradycyjnie już zainaugurowała msza św. odprawiona w kościele pw. św. Zygmunta, w której uczestniczyli Jubilaci wraz z najbliższymi oraz samorządowcy gminy.

Jak co roku, ponad 30 par z gminy Szydłowiec, zostało odznaczonych medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jest to uhonorowanie 50-letniego stażu w związku małżeńskim. Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą poprowadził proboszcz parafii św. Zygmunta – ks. dziekan Marek Kucharski. Proboszcz pogratulował małżeństwom, które pół wieku spędziły ze sobą i przypomniał, żeby celebrować każdy moment ze sobą, chociażby posyłając uśmiech do swojej drugiej połówki. Zwrócił uwagę, że specjalnie na tą mszę czytanie zostało zmienione na takie, jak na ślubach, chcąc podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia. Po mszy pozostając jeszcze w kościele, ksiądz razem z Burmistrzem Arturem Ludwem, Naczelniczką Urzędu Stanu Cywilnego, Magdaleną Szymczyk, radną Jadwigą Kopycką rozdali pamiątki tego jubileuszu oraz książki dla zgromadzonych par.

Po wyjściu z kościoła małżonkowie wraz z Burmistrzem, Naczelniczką Urzędu Stanu Cywilnego, radną i księdzem proboszczem udały się na dalszą część uroczystości do szydłowieckiego zamku. Na tę okazję Teatr Poezji i Muzyki u Radziwiłła wystawił specjalne przedstawienie „O miłości…”, które wyreżyserowała Sława Lorenc-Hanusz. Udział w nim wzięli: śpiew: Ola Kiljanek i Wojciech Senderek, recytacja: Julia Adamczyk, Mikołaj Materek. Po jego zakończeniu wręczenie medali przyznanych jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, poprzedziły życzenia i gratulacje złożone przez Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa oraz Naczelnik USC Magdalenę Szymczyk.

Więcej zdjęć jubilatów:

info: Urząd Miejski w Szydłowcu