O KUBIE i programie:

„Program Kuba Wojewódzki jest programem prowadzonym przez Kubę Wojewódzkiego. Jest to najogólniej rzecz biorąc talk show, choć biorąc pod uwagę jedenastoletnią już historię, śmiało mogę powiedzieć, że jest to coś więcej. A wiem to najlepiej, bo to ja piszę te słowa. Ja, czyli autor i dawca tytułu.

Rozmowa jest codziennym spektaklem każdego z nas. Rozmowa w talk show może być cotygodniowym spektaklem zmieniającym ludzkie losy, ludzkie postawy, wizerunki, a nawet co tu ukrywać losy kraju. Tak mi się przynajmniej wydaje. Genialne bywają rozmowy, w których przeplata się żart, polityka, obyczaj, dystans, powaga, odwaga i autoironia. Takich tutaj szukamy i takie dają nam najwięcej zadowolenia.”

O projekcie „ZAGRAJ u KUBY”:

Od samego początku istnienia programu, jego ważnym elementem była muzyka. Znanych i nie znanych zespołów. Zawsze wolałem te mniej znane, bo wiem ile to dla nich znaczy i jak bardzo może pomóc w dalszej karierze. Wiem co mówię, bo mi zespoły później opowiadają ile drzwi nagle się otwierało od momentu, gdy pojawili się w telewizji.

Promocja nieznanych grup to mój prywatny rozrachunek z przeszłością. Z czasami kiedy sam byłem młodym muzykiem, a wszyscy mieli nas w dupie. Co tydzień dostajemy dziesiątki płyt z nowymi nazwami i nowymi nagraniami. Nie wszystkich jesteśmy w stanie zaprosić. Stąd pomysł tej strony.