Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Sylwestra Saneckiego, byłego bramkarza Szydłowianki Szydłowiec. 

Sylwester Sanecki zmarł śmiercią tragiczną 9 czerwca 2018 roku w wieku 43 lat.

Kibicom Szydłowianki znany jako popularny „Sanio”/”Sanek”. Przez wiele lat strzegł bramki drużyny z ulicy Targowej. Zawodnikiem klubu z Szydłowca był od wieku trampkarza, gdzie w jednej drużynie grał m.in z Arturem Ludwem, Arturem Koniarczykiem czy Pawłem Blochem. W sezonie 1987/88 trampkarze młodsi z Saneckim w bramce wygrali rozgrywki klasy okręgowej województwa radomskiego co zostało uznane wówczas za spory sukces.

Sylwester Sanecki głównie kojarzy się jednak z „złotymi” czasami Szydłowianki czyli walką na czwartoligowym froncie. Po kilku latach starań (z Saneckim w bramce) „Niebiescy” awansowali na do trzeciej ligi. Tamten wyczyn z sezonu 1997/1998 jest do tej pory największym sukcesem szydłowieckiego klubu. Sanecki walnie przyczynił się do tamtego awansu, a w trzeciej lidze bronił na zmianę z Leszkiem Boruchem i zdaje się, że ze Zbigniewem Wróblem. Swoją przygodę z piłką nożną zakończył przed 30-tym rokiem życia. Ostatnio przed szerszą publicznością zaprezentował się podczas meczu oldboyów Szydłowianki Szydłowiec z Drużyną Polskich Artystów z okazji 70-lecia Szydłowianki w 2016 roku.

Ostatnie pożegnanie Sylwestra Saneckiego rozpocznie się 13 czerwca 2018 roku o godzinie 14.30 wyprowadzeniem z kaplicy przykościelnej do kościoła św. Zygmunta w Szydłowcu. Po Nabożeństwie Żałobnym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Szydłowcu. 

Najbliższym zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

fot. Piotr Stańczak/Echo Dnia