Tegoroczna impreza pod tytułem „Szachy na wyspie” będzie pierwszą z cyklu wakacyjnych turniejów, organizowanych przez Klub Sportowy ALTERNATYWA, przy udziale Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”.

Na progu lata rozegrane zostaną dwa turnieje szachowe:

  • „O Szydłowiecką Złotą Wstęgę” (tytuł nawiązujący do umieszczonej w herbie Szydłowca wstęgi zwanej szreniawą) – dla zaawansowanych, zawodników z rankingiem międzynarodowym i polskim od 1600 punktów PZSzach.
  • oraz VII Szachowy Memoriał Mirosława Aleksandrowicza (kontynuacja turniejów z lat ubiegłych) – zorganizowany z myślą o najmłodszych i początkujących amatorach szachów.

Zawody rozegrane zostaną w głównej sali zamkowej, na pierwszym piętrze w sąsiedztwie kaplicy – początek obu turniejów w niedzielę 3 lipca o godz. 9.00 (zapisy od godz. 8:30). Organizator zapewnia atrakcyjne nagrody, upominki dla zawodników i wiele miłych niespodzianek dla wszystkich. Honorowy patronat imprezy objęli Starosta Szydłowiecki i Burmistrz Szydłowca.

Kolejne wydarzenia z cyklu „Wakacje z Szachami” zaplanowane zostały w różnych charakterystycznych dla Naszego Miasta miejscach (np. Rynek Wielki, zalew, skwer „przy fontannie”).

Poprzez dobry przykład, wspólną zabawę i spędzony miło czas, chcemy zachęcić do czynnego uprawiania tej wspaniałej dyscypliny jak największą liczbę osób. Szczególnie gorąco zapraszamy do udziału dzieci i młodzież mieszkającą lub spędzającą wakacje w Szydłowcu – podkreśla Wojciech Bednarczyk z Klubu Sportowego ALTERNATYWA. O terminach następnych rozgrywek informować będziemy na bieżąco.