Punkty uzyskane przez uczniów umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Sprawdzian rozpoczął się punktualnie o godz. 9. Na rozwiązanie testu było 60 minut (uczniowie z dysfunkcjami mieli o 30 minut więcej).

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego obserwatorem reprezentującym organ prowadzący był Burmistrz Andrzej Jarzyński, który przed rozpoczęciem egzaminu życzył uczniom powodzenia.

Stresu egzaminacyjnego nie można wyeliminować, ale już pierwsze spojrzenie na zadania sprawiło wielu uczniom ogromną ulgę.

Byłam naprawdę miło zaskoczona łatwością zadań – powiedziała Anita Sobieraj.

Szczególnie proste było wypracowanie. Mieliśmy napisać list, a taką formę wypowiedzi pisemnej ćwiczyliśmy wielokrotnie – dodaje Wiktoria Kaczmarska.

Podobnego zdania są uczennice Wiktoria Wiktorowicz i Patrycja Mamla, które miło wspominają testowe zmagania i zgodnie przyznają że nie było się czego bać.

– Egzamin w porównaniu do próbnego, który pisaliśmy niedawno był dużo łatwiejszy, co mnie pozytywnie zaskoczyło – dodał Jakub Osobiński.

tekst i foto: www.szydlowiec.pl