Zdążyliśmy wczoraj napisać, że z Szydłowianką pożegnał się dotychczasowy trener Andrzej Koniarczyk, oraz o tym, że Szydłowianka rozmawia z trenerem Jerzym Rotem, a już dziś okazało się, że jest nowy trener. 

Nowym szkoleniowcem drużyny ze stadionu na ulicy Targowej w Szydłowcu został Michał Kowalczyk. Znany w regionie radomskim napastnik, a później obrońca. Wychowanek Szydłowianki, przez wiele lat występujący w tym klubie.

Całkiem niedawno do dymisji podał się dotychczasowy zarząd klubu, a w nowym rozdaniu Kowalczyk wybrany został wiceprezesem. Z chwilą objęcia drużyny zrzekł się swojego stanowiska, zapowiadając odbudowę drużyny po spadku z IV ligi i przyciągnięcie na stadion kibiców.

– Wiemy, że to będzie dla nas trudny rok. Będziemy stawiali na swoich wychowanków – powiedział w rozmowe z Echem Dnia nowy szkoleniowiec Szydłowianki.

Przed Michałem Kowalczykiem niełatwe zadanie. Drużyna po spadku jest rozbita, najlepsi zawodnicy odeszli do Oskara Przysucha, inni rozwiązali kontrakty i szukają nowych klubów. W kadrze pozostało niewielu zawodników, ale trzymamy kciuki za to, aby skład został wzmocniony piłkarzami o umiejętnościach adekwatnych do walki o awans.

TUTAJ pisaliśmy więcej na temat sytuacji kadrowej Szydłowianki.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i wierzymy w odbudowę naszego klubu!

Dziś (13 lipca) odbył się pierwszy trening pod wodzą nowego trenera, w sobotę (15 lipca) Szydłowianka zmierzy się na własnym boisku z Neptunem Końskie w meczu sparingowym.

Pierwszy mecz sezonu Ligi Okręgowej nasza drużyna zagra w weekend 12-13 sierpnia z Iłżanką Kazanów na wyjeździe. Pierwszy mecz u siebie rozegra tydzień później z drużyną Jodła Jedlnia – Letnisko.

info i foto: Echo Dnia