Wśród kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów po raz drugi nie zabrakło ponad 60 -osobowej grupy mężczyzn z Szydłowca. Pielgrzymi wraz z ks. Andrzejem Kanią wikariuszem parafii św. Zygmunta w Szydłowcu,  wsłuchiwali się w słowa gospodarza piekarskiego sanktuarium, abpa. Skworca i kaznodziei- Prymasa Wojciecha Polaka: ”Dzisiaj duchowo pielgrzymujemy do chrzcielnic, do kościołów, w których zostaliśmy ochrzczeni, wspominamy z wdzięcznością rodziców i chrzestnych oraz księdza, który nad nami wypowiedział słowa: „Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego„.

Po zakończonej Mszy Świętej „męska ekipa” z Szydłowca zwiedziła kopalnię węgla kamiennego „Guido” w Zabrzu, przekonując się na własne oczy podczas 2 godzinnej wycieczki pod ziemią, jak wymagająca była i jest praca górników.

Wzmocnieni posiłkiem z grilla zorganizowanym przy współpracy z właścicielami „Lodowni” Pp. Anną i Mirosławem Orlickimi oraz właścicielami hurtowni mięsa i wędlin Vico Pp. Katarzyną i Mirosławem Serdak, z modlitwą różańcową i śpiewem na ustach pielgrzymi powrócili do domów.