Od wieków przystrajamy nasze domy, przygotowujemy świąteczne potrawy, czy też łamiemy się opłatkiem. Wierzymy w to, że to, na czym wychowały się pokolenia, należy przekazywać dalej.

W oczekiwaniu na ten magiczny czas Strefa JP2 – Centrum Młodych w Szydłowcu pragnie zaprosić na GWIAZDKĘ NA RYNKU w Szydłowcu, czyli przedświąteczny jarmark bożonarodzeniowy. Odbędzie się on, jak sama nazwa wskazuje, na szydłowieckim Rynku Wielkim 14 grudnia br. w godz. 9.00-17.00.

Jarmark ma charakter charytatywny, a jego głównym założeniem jest pielęgnowanie przepięknych polskich tradycji związanych z tymi magicznymi świętami. Czas jest doskonały, bowiem możemy się wyrwać choć na chwilę od obowiązków przedświątecznych, zakupić niezbędne dekoracje i poczuć niesamowity klimat zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia.

Do udziału w kiermaszu zapraszamy Wystawców, którzy będą mogli zaprezentować swój dorobek artystyczny, sprzedać prace, a także nawiązać kontakty z zaproszonymi gośćmi. Mile będą widziane specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne itp. Zachęcamy, by nie chować wspaniałych talentów twórczych w szafach, ale pokazać je społeczeństwu.

Swoje zaproszenie kierujemy zwłaszcza do uczniów szkół. Przygotowania do kiermaszu to doskonała lekcja wspomnianych już tradycji, a jednocześnie twórcze rozwijanie pasji każdego z Was. Tegoroczna Gwiazdka na Rynku zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz prezentacji wystawców w programie znalazły się również występy wokalne oraz konkursy dla najmłodszych.

TUTAJ pod tym linkiem znajdziecie kartę zgłoszeniową, którą należy wypełnić i odesłać do 12 grudnia br. na adres strefajp2@poczta.pl . Zgłoszenia można dokonać również telefonicznie pod numerem 606 379 747 lub osobiście w Strefie JP2 – Centrum Młodych (Szydłowiec, ul. Zakościelna 13 w godz. 16-20). Pod wyżej wymienione formy kontaktu można kierować również swoje zapytania i propozycje. Mamy nadzieję, że skorzystacie Państwo z naszego zaproszenia. Ze swej strony gwarantujemy moc niezapomnianych przedświątecznych wrażeń i rodzinną atmosferę, bo chyba to w tych świętach jest najważniejsze …

Z wyrazami szacunku

Przemysław M. Duda Prezes Fundacji Strefa JP2

Paula Mikulska koordynatorka Gwiazdki na Rynku