Grup miałobyć więcej, ale okazało się, że było dwie. Pierwsza złożona z młodzieży z Pracownii Muzycznej „Piano” zbierała fundusze dla niespłena trzyletniego Gabrysia cierpiącego na wieloukładową Histiocytozę z komórek Largenhansa. Młodzież ze swoją nauczycielką p. Anią Wilkiewicz grała i śpiewała przy pomniku Tadeusza Kościuszko. Okazało się, że w przeciągu trzech godzin uzbierali oni – 439,59 zł. Wykonywali znane polskie przeboje, a także piosenki religijnego, z racji bliskości kościoła św. Zygmunta. Młodzież „darowała muzę” w składzie: gitarzyści – Julia Mamla, Angela Bursa, Magda Salamaga, Tomasz Głuch oraz Mateusz Nadolny oraz śpiewający – Angelika Kaluga, Natalia Sokołowska, Julia Wasik, Wiktoria Witkowska, Olga Wojciechowska, Natalia Bielecka, Sylwia Kosno, Ola Wnuczek.

Druga grupa stworzona na tzw. „szybkiego” z biegiem czasu przemieszczała się z ul. Radomskiej bliżej Rynku Wielkiego. Grupa w składzie: Tomasz Kraska, Cezary Szymkiewicz, Robert Kijak, Mariusz Szymkiewicz oraz Adrian Jasik, skupiła się na piosenkach rockowych, a także biesiadowo – weselnych. Zbierali dla chorej na mukowiscydoże Wioli Brzeźniak i zebrali równo 300 złotych.

„Jako pomysłodawca tej charytatywnej zabawy cieszę się, że mieszkańcy Szydłowca tak ochoczo wrzucali pieniążki do futerałów muzyków. Tym bardziej, że akcja była robiona bez większego rozgłosu. Pogoda również nam nie pomagała, ponieważ kilkukrotnie zaskoczył nas deszcz. Ponad siedem stów w kilka godzin, to chyba niezły wynik, jak na pierwsze tego typu uliczne granie w Szydłowcu” – mówi Marcin Banaszczyk inicjator ulicznego grania.

Akcja „Daruj muzę” organizowana była w Polsce po raz pierwszy. 21 czerwca obchodzony jest Międzynarodowe Święto Muzyki. TUTAJ więcej na ten temat.

TUTAJ fotoreportaż

TUTAJ video

TUTAJ video

TUTAJ video