Świętowanie rozpoczęło się u bram Woli, gdzie burmistrza Szydłowca powitali dożynkowi starostowie oraz sołtys wsi Barbara Rogozińska.

Uroczystą sumę dożynkową sprawowali: ks. Adam Radzimirski – proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, ks. Andrzej Madej – proboszcz parafii Wysoka, ks. Lesław Gwarek – pochodzący z Woli Korzeniowej oraz ks. Bogusław Mleczkowski – rezydent parafii w Szydłowcu. 

Przed polowy ołtarz rolnicy przynieśli specjalnie przygotowane wieńce zrobione z płodów ziemi, mówił o nich kapłan w słowie do zebranych wiernych. Mówił o ciężkiej pracy rolnika, która nie powinna być karą, a błogosławieństwem. 

Jednym z głównych punktów każdego „Szydłowieckiego Wieńcowania” jest przekazanie przez dożynkowych starostów władzom miejskim chleba upieczonego z tegorocznych plonów. Następnie burmistrz Andrzej Jarzyński i przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. 

Nie zabrakło również tradycyjnego obśpiewywania wieńców przez lokalne zespoły folklorystyczne. Były także upominiki dla wyrózniających się rolników, a także rozstrzygnięcie w konkursie na „Najładniejszą posesję i balkon w Gminie Szydłowiec”.

Po częściach oficjalnych nie mogło obyć się bez dobrej zabawy do późnych godzin wieczornych. Na scenie w tym czasie królowali: 

Na scenie wystąpiły zespoły ludowe z terenu naszej gminy: „Gawędowie” z Wysokiej, „Zdziechowianki” ze Zdziechowa, „Kumosie” z Sadku, Zespół Śpiewaczy z Chustek i Zespół Rodzinny z Korzyc, a także uczniowie PSP nr 1 z klasy artystycznej VIa pod kierunkiem Grażyny Olesińskiej i Zespół „Lokator” pod kierunkiem Kazimierza Zawadzkiego. Finałem „Szydłowieckiego Wieńcowania” był koncert folkowego zespołu Kolibeer, który porwał uczestników święta plonów do tańca, a następnie na scenie zagościł zespół Contra.

W czasie tegorocznych dożynek przedstawiciele sołectwa Wola Korzeniowa rozprowadzali cegiełki i zorganizowali loterię fantową z przeznaczeniem na rozbudowę miejscowej świetlicy OSP.

{phocagallery view=category|categoryid=291|limitstart=0|limitcount=18|imageordering=5}

fot. Urząd Miejski