9 czerwca o 18:00 w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym rozpoczęła się Noc Bibliotek. Nasza biblioteka już po raz czwarty brała udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Na tę czerwcową noc przygotowaliśmy wiele niespodzianek, jak zwykle było bardzo tajemniczo i zabawnie. Książkowe domino to jedna z zabaw która zaskoczyła dzieci, było wiele śmiechu i obaw o to by udało się nam ułożyć wymyślony wzór zanim domino się przewróci.

Następnie zaprosiliśmy wszystkich do stworzenia wspólnej fotografii dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejnym wyczekiwanym punktem programu było stworzenie kapsuły czasu. Dzieci za pomocą farb, kredek, mazaków, ołówków i długopisów tworzyły wiadomość dla przyszłych pokoleń. Mamy zamiar odczytać ją za kilkanaście lat. Prace zebrane do kapsuły czasu, zostały szczelnie zamknięte i zakopane przed budynkiem biblioteki. W tym miejscu dzieci zasadziły kolorowe kwiaty.

Po tak wyczerpujących pracach nadszedł czas na kilka chwil odpoczynku przy słodkim poczęstunku. Gdy się ściemniło, posileni przystąpiliśmy do latarkowego czytania. Każdy miał z sobą poduszkę i latarkę, niektórzy również zaopatrzyli się w kocyki. W ciemnościach rozświetlanych snopami latarkowowego światła zatopiliśmy się w świat przygód i tajemnic. Każdy chciał czytać.

Ostatnim punktem programu była projekcja filmu „Tarapaty” w kinie pod chmurką. Biblioteka rozbrzmiewała dziecięcymi głosami do późnych godzin wieczornych.

Więcej zdjęć: