Siedem dni trwała wędrówka pielgrzymów pieszych na Jasną Górę, trzy dni zmierzała w to samo miejsce pielgrzymka rowerowa. Obie wyruszyły z szydłowieckiej fary św. Zygmunta, obie reprezentowały Grupę 24 dekanatu szydłowieckiego. 

Przewodnikiem pieszej pielgrzymki już po raz kolejny był ks. Norbert Skawiński wikariusz szydłowieckiej parafii, kierownikiem rowerowej wyprawy był Andrzej Jarzyński. Około 200 osób poszło pieszo, ponad 80 pojechało do Częstochowy na rowerach. To dowód na to, że pielgrzymki w dekanacie szydłowieckim nadal cieszą się dużą popularnością. Szydłowiecka była prawdopodobnie najliczniejszą w całej kolumnie radomskiej.

W tym roku pielgrzymka radomska w tym również szydłowiecka podążała przed obraz Matki Bożej Jasnogórskiej z hasłem „W mocy Bożego ducha”.

Wszystkim szydłowieckim pielgrzymom pieszym i rowerowym składamy serdeczne gratulacje i wyrażamy podziw za Waszą wytrwałość na trasie. Życzymy, aby intencje z którymi podążaliście zostały wysłuchane.

Poniżej prezentujemy Wam obszerną relację z pielgrzymiego szlaku:

Relację z pieszej pielgrzymki Grupy 24 z dekanatu szydłowieckiego prowadzone były również na Facebooku i Instagramie naszej pielgrzymki.

Obszerną relację z pielgrzymki rowerowej możecie natomiast zobaczyć również na rowerowyszydlowiec.pl