Jubileuszowe 'Zygmunty” zapowiadają się na rewelacyjną imprezę, integrującą społeczeństwo lokalne i gości przybywających w tych dniach do naszego miasta. 

Największe emocje od zawsze wzbudza wybór gwiazdy wieczoru, czyli wykonawcy, który będzie bawił publiczność podczas finałowego koncertu pierwszego dnia Szydłowieckich Zygmuntów. W tym roku organizatorzy postawili na znany i lubiany zespół POPARZENI KAWĄ TRZY założony w 2005 roku głównie przez dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. W skład tego pop rockowego zespołu, brzmiącego często w rytmach ska, wchodzą: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Marian Hilla, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzysztof Tomaszewski, Jacek Kret. Autorem większości tekstów zespołu jest znany dziennikarz Rafał Bryndal. Do największych przebojów zespołu Poparzeni Kawą Trzy należą: „Byłaś dla mnie wszystkim” czy „Okrutna, zła i podła”. 

Zanim jednak koncert finałowy napiszemy Wam co przed nim, ponieważ szydłowieckie uroczystości trwać będą przez cały dzień 2 maja i 3 maja. 

2 maja to jak wspomnieliśmy wcześniej święto parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Przez cały dzień na szydłowieckim Rynku będziemy mogli odwiedzać przeróżne stoiska, z gadżetami, z rękodziełem i smakołykami. O godzinie 12.oo w szydłowieckiej farze odprawiona zostanie odpustowa suma, o godzinie 13. burmistrz Szydłowca Artur Ludew dokona uroczystego otwarcia Święta Miasta. O 13.20 burmistrz tradycyjnie zaprasza do wspólnego zdjęcia wszystkich Panów o imieniu Zygmunt. 

O godzinie 17.oo rozpocznie się koncert z okazji Dnia Flagi. Wystąpią znani w patriotycznym środowisku raperzy: zespół Zjednoczony Ursynów oraz TADEK (Tadeusz Polkowski). Obaj wykonawcy występowali już w Szydłowcu podczas charytatywnych imprez. 

O 18.30 rozpocznie się koncert zespołu BLACK RADIO, młodego bandu z Łodzi wykonującego bardzo energetyczną muzykę z pogranicza rock’n’rolla i indie rocka. Jak sami piszą na swoim facebooku inspirują się m.in zespołami: Kings of Leon czy Foo Fighters i z pewnością w ich muzyce będziemy mogli usłyszeć te inspiracje. Dla fanów fajnego rockowego grania będzie to rewelacyjna propozycja. 

O godzinie 20. ma rozpocząć się koncert zespołu POPARZENI KAWĄ TRZY o którym pisaliśmy wyżej. 

 

Dalsza część uroczystości majowych to już 3 maja. O godzinie 10.00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki usytuowanym na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Tam okolicznościowe przemówienia wygłoszą władze miejskie, złożone zostaną kwiaty, wszystko oczywiści z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

O godzinie 10.30 uroczysta msza święta z Ojczyznę w kościele św. Zygmunta z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej. 

Od godziny 11.00 do 13.30 na Rynku Wielkim odbywać będą się zapisy do Biegu Zygmuntów na 5 kilometrów. O godzinie 14.00 biegacze wystartują, a najlepsi zostaną nagrodzeni medalami, pucharami i innymi upominkami. Już dziś zapraszamy, a uczestnikom życzymy powodzenia.

W godzinach 15.00-18.00 trwać będzie część artystyczna podczas której wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznej „Piano”, grupa taneczna „Dance Project”, formacja „Mini Flash 2”, Anna Bębenek, a na zakończenie Dariusz Bernatek. 

Wszystkie szczegóły znajdziecie również na plakacie. Portal Nasz Szydłowiec sprawuje patronat medialny nad XV Szydłowieckimi Zygmuntami. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym majowym wydarzeniu nie muszą się martwić, ponieważ szykujemy naprawdę obszerną relację z tego wydarzenia. Z wieloma zdjęciami, filmami, rozmowami itp. 

ZAPRASZAMY 🙂