Zespół „FANTAZJA” istnieje w Szydłowcu od 2013 i działa w ramach Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia”.

Grupa złożona z emerytów, która od początku swojego istnienia prężnie działa w Szydłowcu, ale także promuje nasze miasto w różnych innych miastach Polski. Na swoim koncie posiadają niezliczoną ilość występów w naszym mieście i wielu innych miejscach.

Do tej pory występowali w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, podlaskim i zachodniopomorskim, a także kilkukrotnie zagranicą.

W latach 2014 – 2016 kierownikiem artystycznym była Teresa Czyż. Od 2017 funkcję tę pełni Anna Tchórzewska.

Celem naszego Stowarzyszenia jest niesienie pomocy ludziom starszym. Kierujemy ją do ludzi dojrzałych wiekiem, a młodych duchem, którzy są pełni wigoru i energii, a chcieliby robić coś dla siebie i innych. Chcemy przekazać wszystkim, że życie na emeryturze może być piękne i ciekawe. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, również tych, którzy mają wątpliwości, czy w starszym wieku można być aktywnym, czy wypada organizować różnorodne wydarzenia i uroczystości, czy dadzą radę zrobić coś dla siebie i innych. Z pokorą przyjmujemy wszelkie uwagi i sugestie na temat naszej działalności i staramy się ją doskonalić – mówi Kazimierz Zawadzki, prezes Stowarzyszenia „Spokojna Jesień Życia”

Więcej na temat zespołu możecie zobaczyć TUTAJ

Od kilku lat występy zespołu „FANTAZJA” są rejestrowane na video, niebawem zaprezentujemy video z działalności zespołu.