Orszak koordynowany przez ks. Andrzeja Kanię okazał się strzałem w dziesiątkę, okazało się, że tego typu wydarzenie od pierwszego razu przypadnie do gustu społeczeństwu. Ogromną satysfakcję mogą czuć Ci, którzy brali udział w organizacji Orszaku. Młodzież, członkowie grup parafialnych parafii św. Zygmunta, dzieci, szydłowieckie szkoły, przedsiębiorcy itd.

Święto Trzech Króli w Szydłowcu rozpoczęło się mszą św. w kościele św. Zygmunta o godzinie 10.30. Świątynia wypełniła się po brzegi, a ponad 100 osób niestety nie zmieściło się i uroczystą Eucharystię przeżywali na dworze.

Około godziny 12. oo rozpoczęło się wielkie „orszakowe” świętowanie. Kolorowi Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy reprezentowani byli przez kolorowo ubrane dzieci z trzech kontynentów: Afryki, Azji i Europy. Uliczne jasełka w kilku miejscach na trasie, żywie zwierzęta: konie, wielbłąd, owce. Piękna słoneczna i mroźna aura. To wszystko sprawiało, że ten Orszak był wyjątkowy.

Na czele Orszaku, szła Gwiazda Betlejemska i „orszakowe” chorągwie, Trzej Królowie w asyście koni, rycerze, Maryja z Józefem, tuż za nimi władze samorządowe: starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Koniarczyk. Nie zabrakło księży z szydłowieckiej parafii na czele z ks. dziekanem Adamem Radzimirskim.

Punktem kulminacyjnym Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli było wejście Maryji, Józefa wraz z dzieciątkiem Jezus do stajenki usytuowanej przy Skwerze Staromiejskim. Chwilę później Świętej Rodzinie, kłaniali się Aniołowie, Pastuszkowie, a także bohaterowie dzisiejszej uroczystości: Trzej Królowie, którzy przed oblicze Jezusa przynieśli: kadzidło, złoto i mirrę. Na zakończenie ks. proboszcz Adam Radzimirski wszystkich uczestników I Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli pobłogosławił księgą Pisma św. na cztery strony Świata.

I Szydłowiecki Orszak Trzech Króli należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie. Miejmy nadzieję, że organizacja Orszaku na stałe wpisze się w krajobraz Szydłowca.

TUTAJ fotoreportaż z Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli. 70 zdjęć. Szukajcie siebie 🙂