Wiele lat na wieże ciężko było się dostać, dziś to miejsce może stać się największą atrakcją turystyczną Szydłowca!!!

Zamontowano nowe balkony, które z pewnością zwiększą bezpieczeństwo chcących podziwiać miasto z wysokości ratusza (poprzednie barierki były za niskie). Ważna informację również powinno być to, że jak planują władze miasta na klatce schodowej prowadzącej na wieżę ma być utworzona galeria wystawowa szydłowieckich artystów: obrazy i fotografie.

Ci, którzy byli choć raz na wieży i patrzyli na Szydłowiec z jej perspektywy z pewnością będą chcieli wrócić tam raz jeszcze. Turyści również powinni być zadowoleni, bo przecież sami dobrze wiemy gdy jeździmy do innych miast na zwiedzanie lubimy wejść na najwyższy punkt w mieście i podziwiać krajobrazy.

Widoki z ratuszowej wieży naprawdę są przepiękne, niektórzy dopiero patrząc na Szydłowiec z góry przekonują się w jak pięknym mieście przychodzi nam żyć. Z dołu wielokrotnie nie wygląda to tak okazale.

Oby tylko władze miasta nie zrobiły za drogich biletów wstępu na widokową wieżę Szydłowca. Lepiej mieć więcej zwiedzających za mniejsze pieniądze, niż mniej za duża kasę.