Tomasz Orman z Szydłowca, znany nam wszystkim maratończyk w ostatnią niedzielę 11 września wziął udział w maratonie w Tallinie stolicy Estonii.

W całej imprezie na trzech dystansach: 10 km, 21 km i 42 km, rywalizowało prawie 15 tysięcy osób. W samym maratonie wystartowało 1500 biegaczy, a wśród nich reprezentant Szydłowca.

Jak się później to właśnie w Estonii udało się Tomaszowi Ormanowi złamać czas 3 godzin, uzyskując czas 2 godziny 59 minut i 38 sekund.

Jakby tego było mało Tomasz wygrał w swojej kategorii wiekowej, deklasując rówieśników o 13 minut! W klasyfikacji generalnej zajął bardzo wysokie 67 miejsce.

Jestem szczęśliwy, że udało mi się pobić swój życiowy rekord na dystansie maratonu. Oprócz tego ten maraton był dla mnie szczególny, bo prawdopodobnie 40! Nie jestem pewien bo straciłem rachubę 🙂 Dosyć płaska trasa prowadziła przez wiele ciekawych zakątków Tallina, dzięki czemu sam bieg można było traktować jak zwiedzanie miasta. Niemniej tempo trzeba było cały czas kontrolować (4:13/km). Na ten świetny dla mnie wynik złożyła się idealna pogoda, dobre samopoczucie, ale przede wszystkim solidne przygotowanie treningowe, które zawdzięczam jednemu z czołowych biegaczy w regionie Rafalowi Czarneckiemu” – powiedział portalowi „Nasz Szydłowiec” Tomasz Orman

W najbliższą sobotę przed Tomaszem kolejny bieg. Tym razem w Kozienicach na dystansie 10 km. Życzymy powodzenia!