Jedynym zawodnikiem szydłowieckim w tym turnieju był Marian Frąk. Odnosząc 4 zwycięstwa zajął on 10 miejsce. To już kolejny turniej kiedy jest on jedynym zawodnikiem z Szydłowca. W latach ubiegłych startowało dużo naszych zawodników w bliżyńskich turniejach, które są na wysokim poziomie i trudno w nich wygrywać. Obecnie część zawodników nie może grać, części nie che się jeździć, a część podobno szlifuje formę trenując. Szkoda, bo jak tu dobrze grać nie grając z mocniejszymi zawodnikami.

3 marca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu odbył się turniej szachowy pod nazwą „IDĄC KU WIOŚNIE” zawodników ze szkół podstawowych w grze błyskawicznej (5 min. na zawodnika, na partię. Były to zarazem nieoficjalne mistrzostwa sekcji szachowej UKS”KORONA” Szydłowiec w tego rodzaju grze. Uczestniczyło 8 zawodników, głównie z wymienionej sekcji, ale także z gminy Chlewiska. Zwyciężył Szymon Żurek z Woli Zagrodniej, gm. Chlewiska – 5 pkt. (w 5 rundach), 2 miejsce – Wojciech Nowak z Szydłowca -3,5 pkt. a na 3 miejscu uplasował się Igor Kijak z gm. Chlewiska – 3 pkt. Taką samą liczbę 3 pkt. uzyskał też Michał Piasta z Szydłowca (uczył się grać w klubie „Alternatywa”), ale gorsza punktacja pomocnicza postawiła go dopiero na 4 miejscu. Zawody prowadził i sędziował Marian Frąk, który wręczył zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy od klubu szachowego „WIEŻA” Szydłowiec

W dniu 4 lutego 2016 roku rozpoczęły się treningi szachowe zawodników w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Projekt w tym zakresie pod nazwą „NIEPEŁNOSPRAWNI MISTRZOWIE SZACHOWI ” realizuje klub szachowy „WIEŻA” Szydłowiec i będzie on realizowany przez cały rok, z możliwością przedłużenia. Trenuje 10 zawodników i zawodniczek, wśród których są obiecujący szachiści.

W Szydłowcu istnieją dwa kluby szachowe „WIEŻA” i „ALTERNATYWA” (ten ostatni zajmuje się również brydżem sportowym), które realizują oddzielne programy i aktualnie mają różne wizje działania na rzecz rozwoju sportu szachowego.

Informuje: Michał Kojara -K.Sz. „Wieża” Szydłowiec