Koniec 2020 roku na drogach powiatu szydłowieckiego nie był szczęśliwy. 28 grudnia tragiczny w skutkach wypadek w Chlewiskach, gdzie po uderzeniu w drzewo życie straciła mieszkanka powiatu przysuskiego, a w ostatni dzień roku 31 grudnia tragedia na drodze w Zdziechowie.

Chwilę przed godziną 14 w Zdziechowie (na starej „7”) w gminie Szydłowiec doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Dwie osoby zginęły w zderzeniu dwóch busów (kurierskiego Poczty Polskiej i pasażerskiego). Dziewięć osób zostało rannych i przewiezionych do okolicznych szpitali.

Do czołowego zderzenia doszło na prostym odcinku wyżej wspomnianej drogi. Z informacji, które przekazała szydłowiecka policja wynika, że z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący busem kurierskim, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na zatokę autobusową i zderzył się z busem pasażerskim, który znajdował się w tym czasie w zatoce.

W wyniku czołowego zderzenia śmierć na miejscu poniósł 44-letni kierowca busa pasażerskiego (mieszkaniec województwa świętokrzyskiego) oraz pasażerka tego busa 48-letnia mieszkanka powiatu szydłowieckiego.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się mieszkańcy Zdziechowa, którzy starali się pomóc poszkodowanym. Następnie pojawiło się wiele jednostek straży pożarnej, około 10 karetek pogotowia i policja.

Policjanci i służby ratunkowe pracowały do późnych godzin nocnych i pod nadzorem prokuratury wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Przez cały czas droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, funkcjonariusze zorganizowali objazdy drogami lokalnymi.

O tym tragicznym wypadku informowaliśmy jako pierwsi już o godzinie 14.10 będąc w kontakcie ze świadkami i pracującymi na miejscu strażakami. Wiele ogólnopolskich mediów podawało za nami informację o tragicznym końcu roku na drogach gminy Szydłowiec.

Docierają do nas informacje o poważnym wypadku w miejscowości Zdziechów (na starej 7) w gminie Szydłowiec….

Dwie…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Czwartek, 31 grudnia 2020