Na rzecz zbiórki, która prowadzona była od 1 do 17 grudnia w dziewięciu placówkach KSWP działających na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego, przekazywać można było zarówno nowe, jak i używane (lecz niezniszczone) bajki dla dzieci, kolorowanki, lektury szkolne, książki fabularne, słowniki, puzzle, gry edukacyjne oraz zabawki (m.in. maskotki, lalki, samochodziki, klocki). Tegorocznymi zbiorami obdarowano dzieci i młodzież z uboższych rodzin, a także dzieci przebywające w domach dziecka. Część rzeczy trafiła również do świetlic środowiskowych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych.

„Z zebranych rzeczy utworzyliśmy prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia, które przekazaliśmy m.in. do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łaziskach, Młodzieżowego Klubu Osiedlowego Młoda Strefa 100K w Kielcach, Rodzinnego Domu Dziecka Nr 3 w Starachowicach i Domu Dziecka w Tarłowie. Nawiązaliśmy również współpracę z Ośrodkami Pomocy Społecznej w Staszowie i Skarżysku Kamiennej, dzięki czemu prezenty dla dzieci trafiły także do najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu staszowskiego i skarżyskiego” – mówi Prezes KSWP, Marek Mika.

Książki i zabawki przekazano także do Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek” w Piotrkowie Trybunalskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Typu Rodzinnego w Mroczkowie Gościnnym.

„Osiągnięcie tak niezwykłego wyniku stało się możliwe dzięki zaangażowaniu osób prywatnych, które chętnie dzieliły się posiadanymi zasobami książek i zabawek, a także szkół, które bardzo licznie odpowiedziały na podjętą inicjatywę. Jesteśmy również niezmiernie wdzięczni wszystkim mediom, które informowały o realizowanej przez nas akcji i jej szczytnym celu.” – mówi Prezes KSWP, Marek Mika.

Akcja przyczyniła się do wywołania uśmiechów na wielu twarzach obdarowanych dzieci, dlatego KSWP zapowiada realizację kolejnych edycji świątecznej zbiórki.

Książki i zabawki były zbierane również w Szydłowcu.