O akcji, którą na naszym terenie zapoczątkowała Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu pisaliśmy już kilkukrotnie. Relacjonowaliśmy posprzątanie jakiegoś fragmentu przestrzeni publicznej właśnie przez młodych radnych, a także przez radnych Rady Miejskiej.

W ostatnim czasie do akcji dołączyło wiele innych osób, organizacji, grup społecznych. Wszyscy oni odpowiadali na wyzwanie rzucone przez MRM w Szydłowcu.

Rękawy zakasali m.in niektórzy radni Rady Powiatu z wicestarostą Anitą Gołosz na czele, którzy sprzątali pobocze na drodze od Szydłowca do stacji kolejowej. Teren Woli Korzeniowej posprzątali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Korzeniowej. Do akcji dołączyła również młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szydłowcu i w Szydłówku. Grupa wolontariuszy z Punktu Przetrzymań Zwierząt w Szydłowcu spacery z psami połączyła z posprzątaniem terenu po którym spacerują z psami. W akcji udział wzięli również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, wraz ze swoimi opiekunami posprzątali teren ulicy Wymysłów, za co na naszą skrzynkę mailową otrzymali podziękowania od mieszkańców.

Moc podziękowań pragną przekazać mieszkańcy ulicy Wymysłów dla wolontariuszy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Dziękujemy za ogrom pracy, którą włożyli w posprzątanie śmieci z dziko rosnących zarośli i krzewów. Dzięki ich oddanej pomocy, 8 kwietnia 2019 nasza ulica rozkwitła na nowo i nabrała świeżego powiewu wiosny – mieszkańcy ulicy Wymysłów w Szydłowcu.

#TrashChallenge polega na znalezieniu zaśmieconego miejsca i posprzątaniu go. Ważne, aby zrobić zdjęcie przed wykonaniem zadania i po wykonaniu. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wyzwań, które podjęli Ci o których piszemy w tym artykule.