Ostatni weekend 7-8 grudnia był tzw. „weekendem cudów” czyli finałem akcji „Szlachetna Paczka”.

Akcja „Szlachetna Paczka” ma na celu pomóc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku liderem rejonu Szydłowiec i okolice był Ryszard Dudek z którym pracowało pięciu wolontariuszy. Do akcji zakwalifikowano trzynaście rodzin i każda otrzymała pomoc, każda znalazła swojego darczyńcę.

Jak opowiadali nam szydłowieccy wolontariusze moment w którym przekazuje się paczkę rodzinie jest niepowtarzalny. Są łzy wzruszenia i radości, zarówno po stronie rodziny, jak również po stronie wolontariuszy czy darczyńców. W tym roku takich momentów było sporo.

Paczki dla rodzin z rejonu Szydłowiec i okolice przygotowało wielu darczyńców, instytucji, prywatnych firm. Każdemu należy się wdzięczność za dobre serce i otwartość.

Każda paczka była inna, bo i inne były potrzeby poszczególnych rodzin. Jedni potrzebowali ubrań, inni żywności, a następni środków chemicznych, a nawet drobnego upominku.

Poniżej zobaczcie kilka zdjęć z „weekendu cudów”, z wizyt u rodzin, czy z magazynu, który w tym roku mieścił się w Szydłowieckim Centrum Kultury 'Zamek”. Posłuchajcie również naszej rozmowy z wolontariuszami: Mają Janczyk i Ryszardem Dudkiem: