W pierwszej edycji zwyciężyła Rawa Mazowiecka. Kto wygra tym razem? O tym przekonamy się po zakończeniu głosowania, które potrwa do 6 listopada.

Podobnie jak w ubiegłym roku zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. Wszystkie miasta mają równe szanse na zwycięstwo. O pozycji w rankingu decyduje proporcja ilości głosów do liczby mieszkańców. Co ważne, jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

W drugiej edycji pula nagród została znacznie powiększona, zarówno pod względem kwot na kampanie promocyjne jak i ilości nagrodzonych miast. Nagroda to rabat 99% na kampanie promocyjne w serwisach Zumi i Onet o wartościach kolejno: I miejsce – 200 tys. PLN, II miejsce 100 tys. PLN, III miejsce 50 tys. PLN.

Ubiegłoroczny „Turniej Miast Zumi” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy wykazali niebywałe zaangażowanie i mobilizację. Na forach dyskutowano o przebiegu akcji, w serwisie Facebook mieszkańcy tworzyli wydarzenia zagrzewające do oddania głosu na ich miejscowość. Zarówno media lokalne jak i Urzędy Miast informowały o plebiscycie. Ranking pokazał, że mieszkańcy polskich miast są aktywni i chętnie angażując się w działania, które mogą pomóc lokalnej społeczności.

W poprzedniej edycji Szydłowiec dzięki głosom mieszkańców okazał się najwyżej sklasyfikowanym miastem w województwie mazowieckim. Przez cały czas trwania konkursu plasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce, zajmując ostatecznie 10 miejsce. W pierwszym dniu drugiej edycji zajmujemy 7 miejsce, a każdy głos jest na wagę „złota”. WAŻNE! Ilość głosów dzielona jest przez liczbę mieszkańców danego miasta (wg danych z GUS z 2012 roku), a wynik tego dzielenia, wyrażony w procentach decyduje o miejscu na liście rankingowej.

Głosujmy na nasze miasto, głosujmy na Nasz SZYDŁOWIEC, pokażmy po raz kolejny, że jest w nas ogromna siła!!! 🙂

Wystarczy kliknąć w ten link turniejmiast.zumi.pl i zagłosować na Szydłowiec 🙂