W naszym przypadku były to zmagania wąskiej grupy chłopców i dziewcząt trenujących pod okiem szkoleniowców Pawła Blocha, Grzegorza Nowaka i Konrada Jankowskiego, reprezentujących poza swoimi placówkami macierzystymi, Rodzinną Akademię Sportu – akademię siatkarską.

W tym turnieju (szóstym z kolei od października 2014 roku) reprezentowały Szydłowiec i RAS następujące drużyny:

Dziewczęta z klasy 6: Gałczyńska Katarzyna, Gawęda Maja, Sobczak Magdalena, Sobczak Dominika, Szcześniak Aleksandra, Strzelec Karina i Wiśniewska Zofia.

Chłopcy mieli dwie drużyny, klasy piąte: Kwietniewski Sebastian, Kwietniewski Adrian, Ziętkowski Dawid, klasy czwarte: Krogulec Jakub i Rycerski Bartosz.

Dziewczyny ostatecznie znalazły się na miejscu 3 tego dnia, chłopcy starsi po raz kolejny na miejscu 2, młodsi na miejscu 4 tuż za podium. W klasyfikacji generalnej po wszystkich turniejach dziewczęta zajęły miejsce 6, natomiast chłopcy miejsce 5. Dodać należy, że wynik podsumowania nie odzwierciedla do końca siły poszczególnych drużyn. Ich liczebność gwarantowała zbieranie większej ilości punktów, w różnych kategoriach wiekowych. U nas zbyt często zdarzały się absencje zawodników, stąd wyjątkowo słaby wynik dziewcząt i 6 klasa chłopców zagrała tylko na turnieju w Szydłowcu, zajmując pierwsze miejsce i 10 pkt do klasyfikacji. Wystarczy spojrzeć na punktację, żeby ocenić, że zaledwie 4 takie występy klasy 6 gwarantowałyby nam miejsce 1 wśród chłopców. U dziewcząt miejsce w pierwszej czwórce również było realne.

Jesteśmy jako kadra bardzo zadowoleni z postępów naszych podopiecznych. Zupełnie inaczej funkcjonują niektórzy na treningach, w porównaniu z dniem poważnej rywalizacji na zawodach. Brakuje niejednokrotnie skupienia i koncentracji, która jest podstawą w grze tak szybkiej jak siatkówka. Dziewczęta i chłopcy wykazują się jednak ogromnym zaangażowaniem i już wkrótce będą tego owoce. Dziewczęta przechodzą na wyższy poziom do grupy szkół gimnazjalnych i będą za pół roku grały zawody już szóstkami.

Chcielibyśmy w następnej odsłonie tej ligi grać w każdym roczniku u chłopców i u dziewcząt w związku z tym zapraszamy na treningi poniedziałkowe od 16-18 do ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Dodatkowa informacja dla młodzieży o obozie letnim, w tym roku w miejscowości mazurskiej Wilkasy, już niebawem na stronie internetowej RAS. Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki halowej i plażowej, którzy chcieliby skorzystać z oferty sportowej na wakacje (2 treningi dziennie na hali, siłownia, sauna, jezioro, basen, kajaki itp. przez 7 dni). Termin 3-10 sierpień 2015 roku.

ZAPRASZA KADRA SZKOLENIOWA

‘AKADEMII SIATKARSKIEJ’ RODZINNEJ AKADEMII SPORTU

podsumowniesiatkowkamiedzy1

podsumowaniesiatkowkamiedzy2