W zawodach udział wzięło 548 karateków z 50 ośrodków z Polski, Austrii, Czech i Ukrainy, reprezentując organizacje: Kyokushin World Federation, IKO Sosai, IKO Matsui, IKO Matsushima, Shinkyokushin oraz Oyama Karate. Ideą turnieju było pokazanie, że pomimo przynależności do różnych organizacji, KYOKUSHIN jest jeden. Patrząc na ilość zawodników, jak i rozmach, z jakim turniej ten jest przeprowadzany śmiało można stwierdzić, że organizatorom udało się osiągnąć pierwotne założenie.

W konkurencjach kata i kumite, Szydłowiec reprezentowali: Magdalena Siudek, Maria Miernik, Szymon Suligowski, Filip Mierzwa, Kornelia Kaczor, Wiktoria Nowocień, Kamila Nalberska, Agnieszka Misiowiec, Rafał Olszewski, Daniel Ozimek, Andżelika Magda i Jakub Wyciszkiewicz. Opiekę nad grupą sprawowali: Izabela Miernik, Mariola Suligowska, Justyna Wyciszkiewicz, sempai Mateusz Wietrak, sempai Michał Mazur i sensei Robert Wyciszkiewicz. Mimo bardzo licznie obsadzonych kategorii wiekowo-wagowych i konieczności stoczenia kilku walk, nasi zawodnicy w kumite zdobyli: Maria Miernik 2 miejsce, a Rafał Olszewski 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Następnego dnia troje zawodników tj. Daniel Ozimek, Andżelika Magda i Jakub Wyciszkiewicz wraz z sensei Robertem Wyciszkiewiczem, na zaproszenie OYAMA Polskiej Federacji Karate i Wielickiego Klubu Sportowego OYAMA, uczestniczyli w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF w Wieliczce w konkurencji kumite.

W turnieju ogółem wzięło udział 560 zawodników z 16 krajów. Drugi ośrodek Kyokushin Karate Matsushima Polska reprezentował Przemysław Ciborowski pod opieką sempai Mirosława Jurowczyka. Niestety naszym zawodnikom, pomimo kilku wygranych pojedynków, nie udało sie stanąć na podium. Tym razem nie do przejścia okazali się zawodnicy zza wschodniej granicy. Sensei Robert Wyciszkiewicz z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 Dan, Prezesa Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate, otrzymał podziękowania za długoletnią współpracę między organizacjami. Ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla nas. Turniej, jak zwykle zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie zarówno technicznym, jak i sportowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do naszego uczestnictwa w tych prestiżowych zawodach. Do następnego razu. OSU

Więcej zdjęć TUTAJ