We wrześniu uczniowie klasy 3BDp z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu zwiedzili Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach oraz bawili się nauką na interaktywnej wystawie w Energetycznym Centrum Nauki.

Pałac Biskupów Krakowskich to najlepiej zachowana wczesnobarokowa rezydencja pałacowa z pierwszej połowy XVII wieku w Polsce. W pałacu mieści się oddział Muzeum Narodowego z ekspozycją, którą tworzą najcenniejsze zabytki malarstwa i rzemiosła artystycznego, plasujące kieleckie zbiory w rzędzie najciekawszych kolekcji w Polsce.

Uczniowie oglądali dzieła Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego i wielu innych wybitnych malarzy.

Energetyczne Centrum Nauki to miejsce, którego celem jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Uczniowie mogli korzystać z 28 interaktywnych stanowisk dostępnych na miejscu. Stanowiska były podzielone na trzy kategorie: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” i wspólnie tworzyły jedną wystawę pn. „Energia”

info: Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu